Epoksi Zemin Kaplama Uygulamaları 2017-10-03T22:29:34+00:00

Epoksi Zemin Kaplama Uygulamaları

Tüm yapılar için zemin kaplama uygulamaları, son derece önemli detayların başında gelmektedir. Zemin kaplama uygulamalarında zeminin belirlenen düzeyde olması kadar, estetik ve şık bir görüntü sunması da en önemli hususlar arasında yer almaktadır. Özellikle idari yönetim binaları, alışveriş merkezlerinin iç kısımları, Alışveriş merkezleri önleri ve oto parkları, belediye binaları, spor tesisleri ve fabrika iç zeminlerinin yanı sıra, hastane zeminleri de kaplama konusunda daha titiz bir şekilde uygulama yapılması gereken yerlerin başında gelmektedir.

İç zemin kaplama uygulamaları gibi, dış zemin kaplama uygulamaları konusunda da yapılacak yerin konumuna göre önem arz etmektedir. Mesela hastane önleri ya da ilaç fabrikaları önleri, en az içerisine uygulanacak zemin kaplama uygulamaları kadar önemlidir. Bunun en büyük nedeni ise araç ve yaya trafiğinden dolayı ortaya çıkacak toz bulutunu engelleyerek, daha hijyenik koşullarda üretim yapmak ve hizmet sunmaktır. Gıda ve sağlık sektöründe son derece önemli önlemler arasında yer alan zemin kaplama uygulamaları, dikkatli bir şekilde titizlikle yapılmalıdır.

Efor epoksi zemin kaplama uygulamaları olarak bahsedilen hassasiyeti tam olarak bilmekte ve tüm zemin kaplama uygulamalarını siz değerli müşterilerimizin isteği özelliklerde eksiksiz olarak yapmaktayız.

Efor epoksi zemin kaplama uygulamaları aşamasında, farklı uygulama seçenekleri ile taleplerinizi karşılayacak ekip ve uygulama makinelerine sahip olup, tüm zemin kaplama işlemlerinde isteklerinizi üst düzey kalite anlayışı ile yerine getirmekteyiz.

Aşağıda zemin kaplama uygulama hizmetlerimizden, bazıları yer almaktadır.

Otopark Epoksi Zemin Kaplama

Araç ve yaya trafiğine daha elverişli bir şekilde yapılan otopark epoksi zemin kaplama uygulaması, temizlenme açısından oldukça kolay ve pratiktir.
Tozma gibi olumsuzluklar söz konusu olmadığı gibi, uygulandığı ortama şık bir görüntü katmaktadır. Otopark zeminlerine uygulanan epoksi zemin kaplama, aynı zamanda su geçirmez özelliği sayesine izolasyon görevi de görmektedir.

Epoksi zemin kaplama uygulamasının binaya kattığı ekstra yükün hafif olması, daha uzun ömürlü ve sağlamlığının yanı sıra kolay temizlenebilir ve şık bir görüntü elde edilmesi nedeniyle tercih edilmektedir.
Dünyada ve ülkemizde neredeyse tüm alışveriş merkezleri, otoparklarında epoksi zemin kaplama uygulamalarını tercih etmektedir. Otopark epoksi zemin kaplama uygulamaları, kapalı ve açık otopark alanlarında kullanım koşullarına göre farklı uygulanması gerektiği için, ikisini birbirinden ayırmak gerekiyor.

Otoparklar için epoksi zemin kaplamaları, hastaneler, fabrikalar, alışveriş merkezleri ve binaların açık ve kapalı otopark alanlarında tercih edilen uygulamaların başında gelmektedir.

Efor epoksi zemin kaplama olarak tüm otopark epoksi kaplama işlerinizde, uzman ekibimiz ile birlikte siz değerli müşterilerimize en profesyonel çözümleri sunmaktayız. Otopark epoksi kaplama işleriniz için iletişim bölümündeki iletişimiz kanallarımız ile bizimle iletişime geçerek, daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Epoksi Hastane Zemin Kaplamaları

Hastane ve benzer sağlık kuruluşları, zemin kaplama işlemlerinde artık epoksi uygulamalarına daha fazla önem vermektedirler. Bunun en büyük nedeni ise, seramik gibi uygulamaların daha kısa sürede bozulma göstermesi ve epoksi kadar estetik bir görüntü ortaya koyamamasından kaynaklanmaktadır. Bir diğer neden ise, epoksi zemin kaplamanın eksik olarak yapılması ve çok daha kolay temizlenebilir olması, hastaneler tarafından en önemli tercih nedenleri arasında yer almaktadır. Eksiz olması sebebiyle uygulamanın herhangi bir yerinde toz veya kir birikintileri bulunmaması, hastaneler için olmazsa olmaz koşullardan birisi olan hijyen açısından en önemli nedenlerin başında gelmektedir.
Farklı renk seçenekleri ile uygulanabilen epoksi zemin kaplaması, özellikle yeni nesil hastaneler tarafından tercih edilen uygulamaların başında gelmektedir.
Hastane önlerinde de yaya ve araç trafiği nedeniyle oluşacak tozu engellemek için kullanılan epoksi zemin kaplama hizmeti, Efor epoksi firmamız tarafından titizlikle yerine getirilen başlıca hizmetlerimiz arasında yer almaktadır.

Havuz Zeminleri İçin Epoksi

Yüzme ve süs havuzları başta olmak üzere, her türlü havuz zeminlerinde en sık tercih edilen uygulama, epoksi zemin kaplama uygulamasıdır. Havuzlarda en büyük problemler arasında yer alan su sızması, epoksi zemin kaplama sayesinde rahatlıkla giderilebilir seviyeye gelmiştir. Ayrıca farklı renk seçenekleri sayesinde şık bir görüntü sunan epoksi, hem görsel açıdan hem de su sızdırmaması nedeniyle tercih sebepleri arasındadır.

Teras Epoksi Kaplama

Teraslarda meydana gelen su sızmaları için tercih edilen epoksi kaplama, teras su yalıtım uygulamaları arasında en kesin çözüm sunan uygulamaların başında yer almaktadır. Tüm teras epoksi su yalıtım uygulamaları için hizmet veren Efor epoksi, sunduğu sağlam ve kesin sonuçlar ile müşterilerine hizmet sunmaktadır.

Her Alanda Rahatlıkla Kullanılabilir

Epoksi zemin kaplama uygulamaları, sağlıklı bir ortamı oluşturmak için her alanda rahatlıkla uygulanmaktadır. Hastane önleri, hastane iç zeminleri, özellikle ilaç ve gıda fabrikaları olmak üzere tüm fabrikaların iç ve dış zeminleri, kapalı ve açık otopark alanları gibi aklınıza gelebilecek her alanda, hem su yalıtımı hem de toz oluşumunu engellemek amacıyla tercih edilmektedir.
Efor epoksi olarak, tüm epoksi zemin kaplama uygulamaları için uzman personelimiz ile hizmet vermekte olup, mekanlarınız için en uygun ve en şık uygulamaları sizlere sunmaktayız.

Epoksi Zemin Kaplama Genel Özellikleri

– Tüm epoksi uygulamaları, alanlara göre farklı özelliklerde yapılmaktadır. Bu nedenle tüm kimyasallara karşı, üst düzey dayanıklılık arz etmektedir.
– Aşınma ve sürtünme gibi olumsuz etkilere karşı, son derece dayanıklıdır. Maliyeti bir kez karşılandığında, uzun yıllar boyunca sağlam zemin beklentilerinizi fazlasıyla karşılamaktadır.
– Oldukça geniş renk seçeneğinin yanı sıra, dekoratif uygulamalar içinde rahatlıkla kullanılan epoksi zemin kaplama sayesinde, tüm uygulama alanlarında şıklık ve estetiği bir arada sunmaktadır.
– Epoksi uygulamalarının çok kolay temizlenebilir özellikte olması, en önemli tercih nedenleri arasında yer almaktadır. Ayrıca agrega ilave edilerek kullanılan işlerde, zeminlerde meydana gelecek kayma gibi olumsuzlukların önüne geçilebilir.
– Solvent içermemesi nedeniyle, tercih sebebidir.
– Tüm bunların yanı sıra kokusuz ve uzun ömürlü olması, epoksinin zemin kaplama işlerinde tercih edilmesi nedenleri arasında yer almaktadır.